Fyzioterapia

Rovnováha

Životná rovnováha

Šťastný nový rok 2020!

Prajem nám, aby sme v ňom našli tú správnu rovnováhu 🙂

Životná rovnováha

Je veľmi ťažké nájsť v živote balans. Rovnováhu medzi prácou a oddychom, športom a relaxáciou, spoločnosťou a samotou, prírodou a mestom, jedlom a hladovaním, láskou k sebe a láskou k blížnym,…

Častokrát máme pocit, že život je len o tom aby sme neustále niečo robili, vymýšľali, niekam sa ponáhľali. Takmer vôbec sa nehýbeme, alebo naopak to so športom preháňame. A pritom náš šport a život sa po väčšine odohráva v meste, na cyklochodníku, na bežiacom páse, či v posilovni. Zabúdame však na našu podstatu, ktorou je príroda. Prestávame vnímať seba a svet okolo nás. Vnímame len rušivé elementy ako sú mobil, počítač, televízor, svetlo, hudba, hluk. Častokrát nedokážeme byť v tichu, počúvať hlas svojho srdca, tela, reč prírody. Niekedy celé dni nejeme a večer sa potom do sýtosti prejeme, alebo jeme 8-krát do dňa lebo sme to čítali niekde na internete. Strácame svoju schopnosť vnímať potreby nášho tela. Snažíme sa zachrániť svet, pomôcť deťom v Afrike, posielať peniaze Indiánom, hasiť požiare v pralese. A pritom zabúdame že prvý, ktorý potrebujú pomoc, sme my samy. Je nevyhnutné aby sme opäť našli samých seba, svoju hlbokú podstatu. A keď to nájdeme, verím, že nájdeme aj balans v našich životoch.

Tak ja Vám teda prajem, aj keď trošku oneskorene, do nového roka aby ste začali počúvať samých seba. Aby ste začali v tej najdôležitejšej osobe, vo Vás samých a následne našli aj vytúženú rovnováhu vo všetkom, čo robíte.

Potom bude svet opäť o niečo krajší.

Rovnováha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok